Co na blogu?


Klika słów co znajdzie się na blogu i w jakim układzie. Podzieliłem bloga na kilka sekcji. Dla nas najważniejsze pod względem nauki jest sekcja „Lekcje”. Aby  było łatwiej nawigować i szukać wybranego tematu mamy do wyboru trzy strony z lekcjami: wymowa, słownictwo oraz gramatyka. 

W sekcji „Wymowa” najdziemy podstawowe informacje o wymowie języka hiszpańskiego, alfabet hiszpański i z biegiem czasu charakterystykę poszczególnych liter pod względem wymowy.

W sekcji „Słownictwo” jak sama nazwa wskazuje będzie znajdować się słownictwo podzielne na bloki tematyczne, a te bloki na poszczególne lekcje.
I Człowiek
II Dom
III Czas
IV Geografia (innymi słowy nazwy państw czy kontynentów)
V Szkoła
VI Praca
VII Życie rodzinne i towarzyskie
VIII Jedzenie
IX Zakupy i usługi
X Podróżowanie i turystyka
XI Kultura
XII Sport
XIII Zdrowie
XIV Nauka i technika
XV Świat przyrody
XVI Państwo i społeczeństwo

Kolejna sekcja w tym dziale to „Gramatyka” zmora każdego ucznia można było by rzec. Jedyne co mogę powiedzieć nie taki diabeł straszny jak go malują. Gramatyka hiszpańska fakt jest rozbudowana, jednak nie jest jakoś skomplikowana. Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia rozwieją Wasze wątpliwości i nauka gramatyki stanie się przyjemnością. Tutaj też mamy kilka bloków tematycznych do omówienia.
I Czasowniki
II Rzeczowniki
III Rodzajniki
IV Przymiotniki
V Zdrobnienia (a tak, żeby było zabawnie oddzielny mały dział ponieważ zdrabniać możemy i rzeczowniki i przymiotniki)
VI Zaimki
VII Przyimki
VIII Przysłówki
IX Liczebniki (o nich też mowa będzie w słownictwie w sekcji „Czas”)
X Spójniki
XI Zdania w języku hiszpański
XII Mowa zależna i niezależna 

To jeżeli chodzi o główne cele nauki. W górnym menu mamy też kilka stron, skupmy się na trzech z nich:
„O Hiszpanii” – tutaj będą pojawiać się informacje o Hiszpanii właśnie, tradycjach, kulturze, informacje historyczne, geograficzne czy turystyczne. Fascynacja państwem przychodzi z czasem i wiąże się z fascynacją językiem. Tak było ze mną.

Kolejny dział to „Gdzie mówi się po hiszpańsku?” – tutaj przybliżę Wam państwa hiszpańskojęzyczne. Postaram się też przedstawić równice w słownictwie czy gramatyce między Hiszpanią a Ameryką Łacińską.

Chcę zwrócić jeszcze uwagę na dział „Ciekawostki” – dział, w którym będzie też słownictwo, które nie pasuje do żadnego z powyższych bloków tematycznych, na przykład omówię najważniejsze skróty i skrótowce w hiszpańskim czy przedstawię słownictwo gramatyczne. To tak w skrócie bo znajdzie się tu wiele innych ciekawostek językowych też ze świata gramatyki.
Taki jest konspekt ogólny bloga. Biorę się do roboty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz